מתנות יהודיות לכל אירוע

כאשר אנו צריכים כמה פריטי מתנה מופלאים, המתנות היהודיות בהחלט יכולות להגשים את המשאלות שלנו. רוב המתנות יהודיות הן מסורתיות ומעוצבות על ידי אומנים מוכשרים ומלאי דמיון. ליצירות האמנות של יהודים יש משיכה ייחודית והם מאוד מבוקשים. מתנות כאלה הן בדרך כלל נשלחות מישראל לרחבי העולם ומיוצרות בעבודת יד.
כמה מיצירות האמנות היהודיות המוצגות בדרך כלל כמתנות:

מתנות יודאיקה שונות לאירועים שונים

נתינת מתנות נחשבת לסמל מובהק של התרבות היהודית. יתר על כן, ישנם מספר אירועים שבהם גם הקהילה מחליפה מתנות אחד עם השני. המתנות הן בדרך כלל סמליות וניתנות בהתאם לאופי של אירוע. הם בעצם מביאות לידי ביטוי את העבודות המסורתיות של הפרקטיקות עתיקות הימים ואת אמנות היודאיקה. נהוג לתת מתנות בקרב יהודים כאשר תינוק הופך בן 8 ימים ועובר ברית מילה. אחת המתנות המתאימות ביותר עבור אירוע זה היא כרית לברית. אירוע נוסף בו נהוג לתת מתנות הוא במהלך חגיגת בר-מצווה. כמובן לחתונות נהוג לתת מתנות כגון חנוכיות, פמוטים לשבת וכו’..

מתנות תכשיטים יהודיים

צורפות יהודית עדיין מהווה חלק גדול מהמתנות היהודיות. מאמינים כי תכשיטי היודאיקה מספקים אנרגיה חיובית. זו הסיבה שתכשיטים אלה ניתנים כדי להסיר אנרגיה שלילית או נגד עין הרע. תכשיטים אלו פופולריים מאוד בקרב חובבי אופנה יהודים וידועים בכך שהם פופולריים לא פחות גן בקרב לא יהודים או גויים.
להלן כמה דוגמאות של התכשיטים היהודים הפופולריים בקרב יהודים:

  • תכשיטי קבלה עם אבני סברובסקי
  • צמידי קבלה עם חריטה
  • שרשרת ותליוני חמסה
  • טבעות קבלה
  • תליוני מגן דוד או טבעות מגן דוד

מתנות יהודיות פופולריות

תכשיטי קבלה

תכשיטי קבלה פופולריים במיוחד הן בקרב יהודים וגויים. הם מייצגים את המיסטיקה בדת היהודית ומביאים את המשמעות הפנימית של הטקסט היהדות הדתי. הדבר מיוצג לעתים קרובות על ידי שם הקב”ה, ‘א-ל’- ד’ אשר חרוט גם בפריטי מתנה יהודים רבים. אלה הם מוטיבים נפוצים בצמידים, טבעות ותליונים יהודים.

מתנות עם טקסט קדוש מספר תהילים

מתנה יהודית אחרת שגם מאוד פופולרית היא ספר תהילים. הטקסט המקודש מהספר חרוט לעתים קרובות על פריטי מתנה יהודיים. בדרך כלל, גרסה מיניאטורית של טקסט מקודש זה משמשת בייצור של תליוני כסף או זהב ההופכים לאביזרים יפים. יחד עם תליונים או צלחות מגן דוד, אלה נראים כמתנות הבולטות שניתנו לכבוד בר מצווה.

יד חמסה

חמסה היא מתנה פופולרית נוספת גם לתינוקות. היא נחשבת ליד ה’ ומאמינים שהיא ידה של מרים אחותו של משה. החמסה משתמשת בעיקר בתכשיטים.

לסיכום

קדושת האמונה היהודית מוצגת לראווה גם במתנות שלה. אם אתה רוצה מתנה יהודית כלשהי אתה יכול מוזמן לגלוש באתרנו ולצפות בעיצובים הרבים של אבי לובטון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  • No products in the cart.