כיצד חוגגים את חג החנוכה?

אחד החגים העתיקים ביותר בעולם שנחגגים כיום הוא חג החנוכה. זוהי חגיגה מהנה לכל הגילאים. חנוכה הוא גם אמצעי מצוין ללמוד על השורשים היהודים שלך. כאן הבאנו עובדות זה שיתנו לכם הבנה טובה יותר על החג היהודי החורפי הז

כיצד חוגגים את חג החנוכה?

אחד החגים העתיקים ביותר בעולם שנחגגים כיום הוא חג החנוכה. זוהי חגיגה מהנה לכל הגילאים. חנוכה הוא גם אמצעי מצוין ללמוד על השורשים היהודים שלך. כאן הבאנו עובדות זה שיתנו לכם הבנה טובה יותר על החג היהודי החורפי הזה.

היסטוריה

ספרים יהודיים אחדים מתעדים את ההיסטוריה של חנוכה. חג זה נחגג מאז המאה ה -2 לפנה”ס ממש לפני שהיהודים נאסרו מללמוד את כתבי הקודש שלהם. בית המקדש שלהם נפגע. רק שאז, קבוצה קטנה של בני ישראל המכונה המכבים פעלה כדי להשיב את מקדשם והצהירה בעקשנות כי, “איננו יכולים לסבול זאת עוד!” הלהבה הנצחית של בית המקדש דרשה בערך 8 ימים להאיר ולטהר. אך למרות זאת למכבים היה שמן שיכל להספיק רק ליום אחד.ואמנם, הם בחרו להדליק את הלהבה בכל זאת. באורח פלא, למחרת, השמן הופיע בעצמו. מדי יום נשאר מספיק שמן רק למשך הלילה הבא. המנורה לא כבתה במשך 8 ימים. היא האירה באורח רציף במשך שמונה ימים.

מתי חוגגים את החג?

בכל שנה, חנוכה נופל בתאריכים לועזיים שונים בהתאם ללוח השנה היהודי. בדרך כלל, החג מתחיל עם שקיעת החמה אבל לפעמים זה יכול אפילו להתחיל בסוף נובמבר.

חנוכייה

קנדלברת 9 הקנים המכונית בלועזית מנורת חנוכה. עם זאת, מבחינה טכנית למנורה יש רק 7 קנים. שמונה הקנים של החנוכייה מייצגים את שמונת הלילות הגדולים. הקן במרכז ידוע בתור נר עוזר או השמש ומשמש להדלקת הנרות האחרים. בכל לילה, מדליקים נר באמצעות השמש תוך אמירת ברכה. את הנרות מדליקים משמאל לימין אבל כאשר מציבים אותם במחזיק הנרות מתחילים מהצד הימני.נהוג להניח את הנרות בחלון כך שכל אחד שרואה אותם יוכל לזכור את הנס של חנוכה. אם תבחרו לעשות זאת, תוכלו להדליק את הנרות החל מצד שמאל ולכן כאשר החנוכייה מונחת על החלון, הנר יופיע בצד ימין.

סביבון

סביבון הוא משחק נחמד ביותר. לפי המנהג, כולם מקבלים אגוזים או סוכריות כשהם מסובבים את הסביבון ושרים את שיר הסביבון. כל אות עברית הכתובה על הסביבון ארבע-הצדדי משמעותה להוסיף קצת סוכריות או לקחת כמה החוצה. המשחק מסתיים כאשר כל הסוכריות מסתיימות.

מתנות

כאשר יש לך ילדים, זה אופייני לשלוח להם מתנות. כמה מתנות נפוצות שניתן לתת לילדים כמתנה כוללות מטבעות שוקולד, ממתקים ודמי חנוכה.

לביבות תפוחי אדמה

זהו מאכל העשוי מתפוח אדמה מגורד בתוספת בצל, קמח מצה ועוד. הלביבה מוגשת עם רוטב תפוחים או שמנת חמוצה, והיא מאכל אותנטי בבתים יהודיים.

סיכום

חנוכה הוא אכן חג מתאים כדי לקחת פסק זמן ולזכור את התרבות היהודית. אתה יכול לקנות חלה, לקרוא ספרים יהודים ולתת מתנות יודאיקה בחג הזה. כל המתנות היהודיות זמינות בחנויות יודאיקה מעולות כמו אבי לובטון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  • No products in the cart.